Надводные транспортные средства

как зарегать самодельный катер ?

ujujuj
22:01 10.10.2015
как и где зарегестрировать самодельный катер до 5 метров ? и нужныли чертежи на проект при регистрации ?
?
10:52 11.10.2015
Конечно лучше позвонить и выяснить все возможные нюансы сразу и не бегать отдельно за каждой бумажкой.

Veesõiduki registreerimine
Eesti territoriaal- ja sisevetel liiklemiseks võib väikelaeva, alla 12-meetrise kogupikkusega laeva ja jetti kasutada üksnes juhul, kui ta on kantud vastavasse registrisse. Eelpoolnimetatud veesõidukite ja nende omanike andmed kantakse Eestis liiklusregistrisse. Veesõidukite liigid on välja toodud kategooriate artiklis.

Juhul, kui laeva omanik ei ole Eestis elamisluba saanud füüsiline või Eestis registreeritud juriidiline isik, peab ta väikelaeva vastutavaks kasutajaks määrama eelnevalt märgitud tingimustele vastava isiku.

Väikelaeva ja jeti registreerimiseelne ülevaatus teostatakse enne esmast liiklusregistrisse kandmist. Registreerimiseelset ülevaatust teostab liiklusregistri büroo või Maanteeametiga vastavasisuline leping sõlminud ametlik maaletooja tema poolt müüdavatele väikelaevadele.

Järgmistel juhtudel tuleb enne registreerimist pöörduda Veeteede Ametisse:

Omavalmistatud või ümberehitatud väikelaeva ülevaatamiseks
Juhul, kui laeva registreerimise eel teostataval ülevaatusel ei ole võimalik tuvastada vajalikke andmeid (andmed määratakse Veeteede Ametis)
Alla 12-meetrise kogupikkusega laeva registreerimiseelne ülevaatus teostab Veeteede Amet.


Veesõiduki registreerimiseks tuleb liiklusregistri büroos esitada järgmised dokumendid:

taotlus
täidetud ja allkirjastatud registreerimiseelse ülevaatuse akt
müügileping või muu seaduslikku soetamist tõendav dokument
CE-vastavusdeklaratsioon (vaata, millal on nõutav)
isikut tõendav dokument
volikiri, kui toimingut teostab omaniku esindaja
Registreerimise eest tuleb tasuda riigilõiv. Riigilõivumäärad ja info maksmise kohta riigilõivude artiklis.



Väikelaeva ja alla 12-meetrise kogupikkusega laeva registreerimist ei teostata, kui:

pärast 1. jaanuari 2000 Eestis või mujal valmistatud väikelaeval puudub identifitseerimisnumber või see on rikutud, võltsitud, mitteloetav või mittetuvastatav
veesõiduk on kuulutatud tagaotsitavaks
veesõiduk on hävimise tõttu registrist kustutatud
kui enda tarbeks ehitatud väikelaeval, mida ei lasta viie aasta jooksul turule, või enne 1. maid 2004 kasutusele võetud väikelaeval, millel puuduvad nõuetekohased dokumendid ja ehitaja paigaldatud plaat, puudub Veeteede Ameti poolt väljastatud kontrollakt

Для работы форума Вы должны разрешить печенья (cookies).

Правила форума

Обращаем внимание на то, что при использовании форума необходимо соблюдать ограничения на добавление Контента, приведенные в пункте 7 Условий использования. Для уточнения и дополнения таких ограничений Управляющий ввел следующие Дополнительные условия использования форума:

  • На форуме ЗАПРЕЩАЕТСЯ:
    • Размещать объявления о покупке, продаже или обмене
    • Прямая реклама
    • Сознательно публиковать неверный контент
    • Ругательства, брань и «крик», т.е. написание слов прописными буквами
    • Грубое нарушение правил грамматики русского языка
    • Разговор не по теме
    • Публиковать сообщения под разными именами по одной и той же теме
    • Выступать от подлинного имени другого человека
    • Повторять сообщения и темы
  • Разрешается оказывать помощь другим посетителям форума, рекомендуя хорошую фирму или специалиста. Разрешается расширять тему. Слишком активная публикация одного и того же номера телефона/адреса электронной почты в различных темах может быть сочтена рекламой, и такие контактные данные/сообщения могут быть удалены, а пользователь может быть заблокирован.
  • Заголовок темы не должен быть неопределенным: «проблема», «затруднение», «помогите». Заголовок должен давать представление о том, о чем будет говориться в данной теме. В заголовках тем запрещается повторять знаки препинания, например: «какой расход топлива у Calibra???????????».
  • В заголовках тем нельзя порочить товарные знаки/фирмы, например: «жулики в автомагазине ASDF». Своим конкретным опытом в связи с той или иной фирмой или товарным знаком можно поделиться в тексте сообщения.
  • У администраторов есть право удалять или закрывать не соответствующие правилам, бессмысленные или засоряющие форум сообщения и темы. Модераторы имеют право блокировать пользователей, которые постоянно засоряют форум сообщениями с бессмысленным содержанием.
  • У auto24.ee есть право менять правила форума.

Ответьте на сообщение

Фото + добавить фото